Nie ulega wątpliwości, że znajomość języków obcych we współczesnym świecie jest niezwykle przydatna. Przede wszystkim ich nauka stanowi doskonałą inwestycję w swój rozwój i podnosi kwalifikacje zawodowe zwiększając szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy. Poza tym umiejętność komunikowania się w języku obcym przydaje się podczas wyjazdów zagranicznych. Oczywiście nie każdy ma tak zwane zdolności językowe by biegle posługiwać się kilkoma językami obcymi, niemniej jednak warto znać ich minimum dwa. Tylko które popularne języki obce będą stanowiły najlepszy wybór? Oto ich kilka przykładów.

Język angielski – wymagana podstawa

Obecnie znajomość jeżyka angielskiego jest standardem. Poza tym większość pracodawców wymaga jego znajomości na poziomie zaawansowanym. Język angielski jest już na tyle powszechny, że jego nauka stanowi niejako obowiązek. Coraz częściej pojawia się on już w edukacji przedszkolnej w ramach zajęć dodatkowych, a w szkołach jako podstawowy przedmiot nauczania istnieje już od bardzo dawna. We współczesnym świecie to raczej brak znajomości angielskiego wywołuje zdziwienie niż jego nauka.

Język niemiecki, włoski i hiszpański – wciąż chętnie wybierane

Język angielski i język niemiecki, a także włoski i hiszpański stanowią grupę najbardziej popularnych języków pojawiających się w programach nauczania w szkole. Między innymi dlatego też, niemal każda szkoła języków obcych ma je w swojej ofercie. Języki te wciąż są bardzo popularne oraz warto się ich uczyć. Z pewnością ich znajomość będzie stanowiła dodatkowy atut, dobrze się prezentując choćby w CV.

 nauka języków obcych

Język chiński – językiem przyszłości

Coraz więcej słyszy się o rozwijającej się w galopującym tempie gospodarce chińskiej, która z powodzeniem wkracza na zagraniczne rynki, w tym polski. Mając to na uwadze warto rozpocząć naukę języka chińskiego, który cieszy rosnącym zainteresowaniem. W związku z czym coraz więcej szkół językowych umożliwia jego naukę. I choć nie jest to język łatwy do nauki, to jego znajomość może być bardzo opłacalna.

Języki skandynawskie – poszukiwane wśród pracodawców

Rośnie również liczba pracodawców szukających osób ze znajomością języków skandynawskich – np. szwedzkiego, norweskiego, do szeroko rozumianych kontaktów biznesowych. Znajomość tych języków przyda się jeśli myśli się o emigracji do tych krajów, które kuszą zarobkami i jakością życia. Warto również zauważyć, że język szwedzki jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej.

Język rosyjski – wraca do łask

Język rosyjski jest najbardziej popularny i najczęściej używany wśród języków słowiańskich oraz cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jego nauka należy raczej do łatwych i przyjemnych, a dzięki znajomości języka rosyjskiego porozumiewanie się na Wschodzie, jak również w Azji Środkowej nie będzie stanowiło żadnego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj