Coraz częściej zauważamy, że dzieci chłoną cyfrowy świat i nie bawią się w taki sam sposób jak kiedyś. Kilkulatek z telefonem w dłoni nikogo już nie dziwi. Nie chcesz, aby dzieciństwo Twoich pociech wyglądało właśnie w ten sposób? Zaszczep w nich miłość do niezwykłej pasji, jaką jest numizmatyka.

Numizmatyka niezwykle rozwija i uwrażliwia

Czy numizmatyka to nie jest zbyt nudne hobby dla malucha? Z definicji jest to nauka skupiająca się na badaniu monet oraz historii pieniądza. W pierwszej chwili może to nie brzmieć zbyt zachęcająco, jednak wystarczy chwila bliższego kontaktu z numizmatyką, aby kompletnie zmienić zdanie. Kilkulatek z pewnością rozumie na tyle dużo, żeby połknąć numizmatycznego bakcyla i pokochać zbieranie monet.

Numizmatyka nierozerwalnie wiąże się z historią pieniądza. Dzieci chłoną historię i traktują ją jak „bajkę o dawnych czasach”. Zapoznawanie ich z monetami z konkretnych okresów może w przyszłości zaprocentować i sprawić, że Twoja pociecha będzie rozwijała swoje zainteresowanie historią także w innych gałęziach tej nauki. Badanie monet wiążę się także z wyczuleniem dziecka na ich piękno, zauważanie różnic między nimi jest zaś cenną lekcją spostrzegawczości.

Dziecko z pewnością nauczy się także sumienności. Będzie musiało dbać o swoje „skarby”, uważać aby ich nie zniszczyć i aby były odpowiednio przechowywane. Wszystko to sprawi, że będzie bardziej rozważne i odpowiedzialne.

Zacznij od małych rzeczy

Od czego zacząć? Od opowiadania historii monety jako środka płatniczego, wspólnych wycieczek do gabinetów numizmatycznych, kolorowych albumów ze zdjęciami i przyglądania się monetom obiegowym. Gdy Twoja pociecha będzie już choć trochę zaznajomiona z numizmatyką, wybierzcie wspólnie jej pierwszą własną monetę lub medal. Warto w tym celu odwiedzić stronę skarbnicanarodowa.pl.

Wspólna pasja to nie tylko szansa na rozwój dla Twojej pociechy, ale i okazja na zbliżenie się do siebie nawzajem. Wspólne spędzanie czasu rodzi bliskość, której potrzebuje każdy maluch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj