Szkoły językowe coraz lepiej dostosowują się do potrzeb swoich klientów i różnicują ofertę. Jaki kurs okaże się odpowiedni w Twoim przypadku?

Jeśli pierwszy raz w życiu chcemy podjąć naukę angielskiego w Poznaniu lub poszukujemy szkoły języka niemieckiego, dzięki której wreszcie przyswoimy ten język, szeroka oferta placówek tego typu może nas nieco przytłoczyć. Jednak kiedy przyjrzymy się jej bliżej, okazuje się, że szkoły językowe oferują wygodny podział i dają duży komfort dopasowania trybu zajęć do naszych preferencji.

Nauka indywidualna – spotkania z lektorem

Indywidualny kurs jest świetnym wyborem dla osób, które czują zbyt dużą presję podczas zajęć grupowych lub nastawiają się na intensywną naukę języka. Samodzielna nauka daje duży komfort i pozwala lektorowi w 100% skupić się na nas i naszych oczekiwaniach, a także indywidualnie dostosować do nas program. Zajęcia indywidualne ułatwiają koncentrację i pozwalają na szybkie postępy, ale zwykle są droższe.

Nauka indywidualna online

Pandemia udowodniła nam, że wiele aktywności możemy przenieść do internetu — nauka języków obcych nie jest wyjątkiem. Korepetycje z niemieckiego lub standardowy kurs językowy mogą odbywać się za pośrednictwem Skypa lub innego komunikatora — wystarczy połączenie z internetem. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie tracimy czasu na dojazdy i możemy uczyć się w miejscu, w którym czujemy się komfortowo lub aktualnie przebywamy — to idealna opcja dla osób często przebywających poza miejscem zamieszkania.

Korepetycje

Korepetycje (z różnych języków: niemiecki, angielski, francuski i inne) zwykle mają charakter doraźny i polegają na powtórzeniu materiału do egzaminu, przećwiczeniu problematycznych zagadnień lub wyjaśnieniu niezrozumiałych kwestii. Jedno lub kilka spotkań potrafi dać naprawdę dobre rezultaty i być dużą pomocą w samodzielnej nauce. Najchętniej korzystają z nich uczniowie i studenci, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w toku regularnej nauki.

Zajęcia grupowe

Najpopularniejsza forma zajęć, z którą zwykle kojarzymy szkoły językowe. Obecność grupy na niektórych działa onieśmielająco, ale wiele osób motywuje do cięższej pracy. Tego typu zajęcia są świetnym sposobem na uczenie się na swoich i cudzych błędach, ćwiczenie komunikacji w języku obcym, a także… idealnym miejscem na zawarcie nowych znajomości! Kursy grupowe są zwykle tańsze, co dla wielu osób stanowi dużą zaletę.

Zajęcia dla dzieci

Niejedna szkoła języka niemieckiego lub angielskiego oferuje zajęcia dla dzieci, prowadzone przez lektorów z wykształceniem pedagogicznym. Tego typu kursy są dedykowane maluchom (uczęszczają na nie już 3-4 latki!) i mają formę kreatywnych gier i zabaw. Dzieci uczą się poprzez piosenki, rymowanki, odgrywanie scenek i swobodną komunikację. Przy okazji nabywają cenne umiejętności społeczne i uczą się współdziałania w grupie.

Kursy językowe dla firm

Profesjonalne szkoły językowe oferują naukę angielskiego w Poznaniu i innych miastach nie tylko klientom indywidualnym, ale także firmom, instytucjom i korporacjom. Tego typu zajęcia mogą odbywać się w siedzibie firmy i są znakomitym benefitem pozapłacowym, który docenia wielu pracowników. Na dodatek stanowią długofalową inwestycję w rozwój firmy i umożliwiają rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa na rynki międzynarodowe. W razie potrzeby doświadczony lektor może przeprowadzić zajęcia ze specjalistycznego słownictwa, charakterystycznego dla danej branży, choć nie każda szkoła oferuje zajęcia na tak wysokim poziomie — warto zapytać o taką możliwość przed podjęciem decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj