Regularne zdobywanie wiedzy plus pozytywne nastawienie to wzór na świetne wyniki z egzaminów ósmoklasisty. Przygotowuj się do nich z wyprzedzeniem i notuj swoje osiągnięcia, a otworzą się przed Tobą drzwi do najlepszych szkół średnich.

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny sprawdzian w życiu młodego człowieka. Różni się od tych, z którymi uczniowie spotykają się przez wcześniejszych 7 lat edukacji, a jednocześnie jego wynik może mieć ogromny wpływ na ich przyszłość. Właściwe przygotowanie i oswojenie się ze sposobem przebiegu egzaminu to klucz do dobrego wyniku, a co za tym idzie dostania się do wymarzonej szkoły średniej. Jak zatem pracować nad swoją wiedzą oraz umiejętnością rozwiązywania określonych zadań?

Systematyczność to podstawa

To trochę tak, jak z materiałem z każdego przedmiotu. Jeżeli uczysz się regularnie, przed samym sprawdzianem wystarczy, że odświeżysz sobie wiedzę, a nie będziesz musiał potem ślęczeć godzinami w książkach. W przypadku egzaminu ósmoklasisty sprawa jest o tyle trudniejsza, że materiał obejmuje bardziej obszerny zakres. Dlatego właśnie warto stopniowo go sobie przypominać, najlepiej przez cały ostatni rok szkolny w podstawówce.

Dowiedz się dokładnie jakie bloki tematyczne będzie obejmować egzamin z polskiego, matematyki oraz języka obcego, by wiedzieć, nad czym pracować. Najwięcej systematyczności wymaga matematyka. Specyfika tego przedmiotu sprawia, że jedna luka w wiedzy może utrudnić zrozumienie materiału na dalszych etapach, a nawet w innych działach. Jeżeli z jakiegoś powodu pojawiły się zaległości, których nie potrafisz nadrobić. Nie czekaj, aż samo się wyjaśni. Skorzystaj z pomocy profesjonalnego korepetytora w CentrumKorepetycji.pl https://centrumkorepetycji.pl/korepetycje-online/korepetycje-z-matematyki-online/korepetycje-matematyka-egzamin-osmoklasisty/. Dzięki takiemu wsparciu szybko opanujesz materiał i matematyka stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Zyskasz także poczucie bezpieczeństwa oraz pozbędziesz się strachu przed zbliżającym się egzaminem.

Stwórz plan pracy i notuj postępy

Sprawdzoną techniką przygotowywania się do egzaminu ósmoklasisty, jak i każdego innego, jest sporządzenie sobie listy zadań, zagadnień, a po ich przerobieniu oraz opanowaniu, odhaczanie na bieżąco tego, co zostało wykonane. To nie tyko pozwala ocenić, czego jeszcze trzeba się nauczyć, ale niesie ogromne korzyści z punktu widzenia psychicznego. Skreślanie czy stawianie ptaszka przy tym, co już osiągnąłeś, działa motywująco. Twój umysł otrzymuje sygnał, że zdobyłeś sukces, zrealizowałeś swój plan i będzie chciał jeszcze, by odhaczyć wszystkie punkty z przygotowanej listy.

Z podobnego powodu warto zaczynać rozwiązywanie zadań od najłatwiejszych. Dotyczy to okresu nauki, ale także samego egzaminu. Po pierwsze te łatwiejsze zadania są formą rozgrzewki, podczas której możesz pobudzić swój mózg do działania, a po drugie pokazując sobie, że potrafisz, nabierzesz pewności siebie i uwierzysz w swoje możliwości.

Rozwiązuj przykładowe zadania egzaminacyjne

Nawet uczeń z najlepszymi wynikami może kiepsko wypaść, jeśli nie będzie wiedział, czego się spodziewać. Dlatego polecamy robić regularnie zadania z egzaminów z poprzednich lat oraz im podobne. Pomoże Ci to określić, nad czym musisz popracować, jakiej wiedzy Ci jeszcze brakuje, a kiedy ją zdobędziesz i zadania będą szły gładko, nabierzesz wiary w siebie i nie dasz się zaskoczyć. Zasada dotyczy zarówno zadań z matematyki, pytań z angielskiego, jak i pisania wypracowań. Umiejętność posługiwania się piórem jest czymś, co można wyćwiczyć. Systematyczna praca nad swoim stylem pomoże Ci wzbogacić słownictwo i sprawi, że Twoje wypowiedzi pisemne będą na coraz wyższym poziomie. Poza klasycznymi wypracowaniami szkolnymi dobrym pomysłem może być także pisanie pamiętnika lub listów do kolegi/koleżanki, które nigdy nie będą wysłane. Rzecz w tym, że opisując swój dzień, swoje emocje, nie będziesz odczuwać, że wykonujesz pracę, odrabiasz lekcje, a jednocześnie pozwoli Ci to nabrać umiejętności, które przełożą się na jakość Twoich wypracowań. Swoje notatki możesz potem wrzucić do ogniska lub niszczarki, by nie dostały się w niepowołane ręce, albo zachować na pamiątkę.

Zapisz się na korepetycje

To rada dla każdego ósmoklasisty. Korzystają z niej nawet ci, którzy nigdy nie mieli problemów z nauką, zaległości, ale boją się egzaminu lub po prostu bardzo zależy im na świetnym wyniku, bo szkoła, do której chcą iść, ma wysokie wymagania i dużą ilość kandydatów na jedno miejsce. Jeżeli zatem chcesz być lepszy niż jesteś lub lepszy niż inni, zapisz się na korepetycje przygotowujące do egzaminów ósmoklasisty. W CentrumKorepetycji.pl https://centrumkorepetycji.pl/ uzupełnisz braki, dowiesz się, jakie są Twoje mocne i słabe strony, co jeszcze musisz przećwiczyć, czego się douczyć, by zdać na najwyższym poziomie. Co ważne, możesz pracować tak, jak lubisz, zamówić korepetytora do domu (Zielona Góra, Nowa Sól, Kożuchowa, Czerwieńska, Szprotawy), dojeżdżać na zajęcia stacjonarne w małych grupach (Zielona Góra) lub online z dowolnego miejsca na świecie, które tylko znajduje się w zasięgu sieci. Centrum zatrudnia najlepszych nauczycieli, którzy nie tylko cieszą się świetnymi wynikami swoich kursantów, ale także są przez nich lubiani, dzięki czemu zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze. Na korepetycje z angielskiego możesz zapisać się ze swoim kolegą, koleżanką, dzięki czemu cena będzie niższa, a Wy nauczycie się naturalnie prowadzić dialog w języku obcym. Więcej znajdziesz na https://centrumkorepetycji.pl/korepetycje-online/korepetycje-angielski-online/korepetycje-angielski-egzamin-osmoklasisty/.

Pamiętaj, że przygotowanie merytoryczne do egzaminu ósmoklasisty to tylko część sukcesu. Kolejną ogromnie istotną kwestią jest nastawienie psychiczne. Aby stres Cię nie obezwładnił, a zimny pot nie przesłonił arkusza z zadaniami, musisz nabrać pewności siebie. Jeżeli będziesz się uczyć do egzaminów systematycznie, z pewnością będzie Ci łatwiej o pozytywne nastawienie i wiarę w swoje możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj