Bardzo dużo rodziców w ostatnim czasie decyduje się na różnorodne dodatkowe zajęcia dla dzieci. To właśnie dzięki temu można nie tylko poszerzyć horyzonty najmłodszych, ale także sprawić, aby nabyły nowych i cennych umiejętności. Coraz chętniej wybieraną aktywnością pozalekcyjną jest z pewnością programowanie gier dla dzieci. Czy rzeczywiście warto się na coś takiego decydować? Czy jest to dobre dla naszych podopiecznych?

Gry komputerowe uwielbiają wszyscy

Z pewnością każdy rodzic zna to uczucie, gdy nasze dzieci nieustannie siedzą przed komputerem. Chcemy wtedy za wszelką cenę oderwać ich od gier komputerowych, ponieważ nie są one zbyt dobre dla ich zdrowia. Istotnie może nie być to polecana rozrywka dla najmłodszych, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że komputer może być bardzo pozytywny i służyć do rozwoju najmłodszych. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, naprawdę tak jest. Potwierdzają to najnowsze badania naukowe, w których naukowcy dowodzą, że dzieci uczące się wielu interesujących rzeczy na komputerze szybciej pochłaniają wiedzę. Gdyby tak jeszcze połączyć naukę z zabawą?

To wszystko oferuje nam programowanie gier dla dzieci, które może być jednocześnie doskonałą zabawą., ale także wspaniałą nauką dla najmłodszych. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nauka programowania dla dzieci wcale nie musi być trudna i decydując się tym samym na takie rozwiązanie, możemy uruchomić w mózgu dziecka bardzo ważne obszary. Więc dlaczego nauka programowania gier dla dzieci jest tak polecana? Dlaczego warto pozwolić naszym dzieciom na spędzenie nieco więcej czasu przed komputerem właśnie z powodu takiej aktywności?

Kurs programowania gier dla dzieci coraz bardziej popularny

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że świat nieustannie się zmienia i tym samym gdy nasze dzieci zaczną szukać swojej pierwszej pracy, wiele firm będzie zautomatyzowanych, a informatyka stanie się być może królową nauk. Warto więc już od najmłodszych lat rozwijać w naszym dziecku talenty i tym samym zdecydować się zapisać je na różne aktywności, które są związane właśnie z informatyką. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę czas szkoły podstawowej to już bardzo dobry okres na to, aby zacząć się kształcić.

Programowanie dla dzieci ma bardzo wiele zalet, ponieważ jest to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Dzieci jak już wcześniej wspomniano bardzo lubią spędzać czas przed komputerem i tym samym znacznie chętniej będą się uczyć, jeżeli przykładowo będziemy przekazywać im skomplikowane treści w łatwy i przystępny sposób. To wszystko może nam zagwarantować właśnie nauka programowania gier komputerowych poprzez zabawę.

Bardzo istotne jest także, aby zaszczepić w dziecku już od małego chęć do nauki oraz do poznawania świata. Jest to bardzo istotne, ponieważ jak już wcześniej wspomniano nasza planeta nieustannie się zmienia i być może gdy nasze dzieci już dorosną będą wykonywać zawód, którego obecnie jeszcze nie ma. Choć brzmi to bardzo nieprawdopodobnie, w najbliższej przyszłości tak właśnie może się zdarzyć.

Oczywiście programowanie gier dla dzieci to także wspaniały moment, gdy tak naprawdę wprowadzamy naszych podopiecznych do świata IT. Aktualnie szacuje się, że na rynku brakuje kilkuset programistów oraz specjalistów związanych właśnie z branżą IT. Warto pamiętać, że jest to dziedzina, która będzie stale się rozwijać i tym samym w przyszłości nasze dzieci bez problemu będą mogły znaleźć w niej pracę. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat zachęcić ich do nauki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że ten tematy być może im się spodoba. Jeżeli nasi podopieczni jednak stwierdzą, że to nie jest temat dla nich, będziemy także mieć jasny sygnał, jakiej pracy oraz jakiego wykształcenia nasze dzieci raczej nie będą chciały zdobyć.

Nauka matematyki już nie będzie problemem

Nie powinniśmy zapominać o tym, że nauka matematyki już nie będzie dla naszych dzieci problemem, jeżeli tylko zdecydują się na kurs programowania gier. Jest to bardzo dobry sposób, aby właśnie poprzez zabawę zrozumieć często zawiłe prawa i definicje dotyczące właśnie matematyki. Bez wątpienia nie jest to ulubiony przedmiot dzieci w szkole zwłaszcza w przypadku, gdy nie jest on zbyt dobrze wytłumaczony. Warto więc wysłać naszych podopiecznych na tego typu kurs, ponieważ to właśnie dzięki niemu mamy możliwość zachęcenia naszych dzieci do polubienia matematyki. Bardzo często ten przedmiot jest tak znienawidzony przez dzieci, ponieważ nie jest on dobrze wytłumaczony. Jeżeli uczeń ma jakieś braki, to one tylko w dalszej edukacji będą się pogłębiać. Dlatego czasem nawet tak prosty kurs programowania może pomóc naszym podopiecznym w nauce właśnie matematyki.

Bardzo ważne w nauce programowania gier komputerowych jest także fakt, że podczas tego zajęcia nasze dzieci mogą ćwiczyć kreatywność. Jest to jedno z najbardziej rozwijających zajęć, jeżeli chodzi właśnie o tą dziedzinę. Dlatego jeżeli nasi podopieczni mają z tym duży problem, a my nie wiemy w jaki sposób ich tego nauczyć, powinniśmy zapisać je właśnie na wspomniany kurs. Takie szkolenie na pewno uczy także dużej pokory i cierpliwości. Dzieci podczas programowania mogą także wyciągać wnioski z tego, co wykonały źle oraz zastanowić się samodzielnie, w jaki sposób naprawić takie błędy.

Zdecydowanie warto inwestować w edukację naszych dzieci już od najmłodszych lat. Tylko dzięki temu mamy pewność, że poradzą sobie w dalszych etapach nauki, gdy przykładowo rzeczy do wykonania będzie bardzo dużo. Nie można jednak zapominać także o tym, że gdy decydujemy się na wczesną edukację naszych dzieci, dzięki temu mogą szybciej poznać otaczających ich świat i tym samym znaleźć zajęcie odpowiednie dla siebie. Możemy tym samym sprawić, aby nasze dzieci same odnalazły swoje życiowe hobby, co może być bardzo dobrym rozwiązaniem w szczególności w świecie, gdzie jest bardzo wiele różnorodnych ścieżek zawodowych. Nasi podopieczni być może w okresie dojrzewania będą wiedzieć, jaką drogą chcą podążać właśnie dzięki naszej pomocy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Giganci Programowania, oferującą kursy programistyczne dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj