Psychoterapia online to prosty sposób na uzyskanie pomocy psychologicznej z dosłownie każdego zakątka świata. Poznaj zalety wspomnianego rozwiązania i dowiedz się, w jaki sposób umówić wirtualne spotkanie ze specjalistą.

Życie w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych. Duża ilość pracy idąca w parze z ustawicznym brakiem czasu dla siebie oraz swojej rodziny to swego rodzaju norma dla zdecydowanej większości osób. A to nie wszystko, bowiem równa duża ilość osób zmaga się z przewlekłym stresem spowodowanym – przykładowo – wspomnianą powyżej pracą pod presją czasu. Nic zatem dziwnego, że z roku na rok zwiększa się liczba ludzi cierpiących na depresję, nerwicę, zaburzenia odżywiania oraz inne choroby mające podłoże w psychice. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do psychologa, który udzieli niezbędnego wsparcia i pomoże wyjść z błędnego koła przytłaczających nas problemów. Co istotne to fakt, że obecnie wspomniana pomoc może być udzielona zarówno w gabinecie, jak i przy wykorzystaniu globalnej sieci.

Kto może skorzystać z pomocy psychologicznej online?

Psychoterapia online pomoże osobom zmagającym się z zaburzeniami lękowymi, nerwicami, depresją, fobiami, zaburzeniami odżywiania, różnego typu uzależnieniami, zespołem stresu pourazowego (PTSD), zaburzeniami osobowości, jak również mającym niskie poczucie własnej wartości, problemy w relacjach z innymi ludźmi czy też odczuwającym ból emocjonalny. Jeśli więc borykasz się z którymkolwiek z wymienionych problemów, nie wahaj się skorzystać z pomocy psychologa online.

Jak to działa?

Po przejrzeniu profili psychologów pracujących w poradni PsychoCare należy wybrać specjalistę, z którym chcemy odbyć wirtualną sesję terapeutyczną. Następnie umawiamy termin spotkania (telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail). W otrzymanej wiadomości zwrotnej (przesłanej na podany adres e-mail) znajdziemy instrukcję i dane umożliwiające połączenie się z psychoterapeutą online. Naturalnie wybrany przez nas specjalista będzie czekał na spotkanie o wcześniej ustalonej godzinie.

Oczywiście skorzystanie z pomocy psychoterapeuty online nie wyklucza możliwości korzystania z tradycyjnej formy spotkań z terapeutą, takiej jak psychoterapia Warszawa. Możesz również umówić się z psychologiem przyjmującym w placówce PsychoCare zlokalizowanej na terenie Szczecina.

Zalety terapii online

Pomoc psychologiczna online to możliwość wirtualnego spotkania się ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu. W praktyce terapia może być prowadzona z niemalże każdego miejsca na świecie. To duże ułatwienie dla osób, których praca związana jest z ciągłymi wyjazdami, a także ludzi borykających się z ustawicznym brakiem czasu. Co istotne to fakt, iż efekty terapii prowadzonej za pośrednictwem globalnej sieci są takie same, jak te uzyskiwane na drodze spotkań stacjonarnych.

Psycholog online – zalety terapii przez internet
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here