Prestiżowe kwalifikacje z zakresu finansów i rachunkowości są wysoko cenione w świecie biznesu. Umożliwiają dynamiczny rozwój zawodowej kariery – nie słabnie bowiem zapotrzebowanie na świetnie wyszkolonych i doświadczonych specjalistów.

Studia ACCA – dla tych, co chcą wiedzieć więcej

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) jest międzynarodową organizacją, która zrzesza specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Nadaje takie uprawnienia jak: CAT (Certified Accounting Technician – Licencjonowany Technik Księgowości), MBA (Master of Business Administration), licencjat w Stosowanej Rachunkowości (Applied Accounting) oraz ACCA. Studia ACCA oferuje w Polsce m.in. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Są one skierowane głównie do absolwentów rachunkowości, finansów, ekonomii i pokrewnych kierunków. Osoby, które chciałby podjąć studia ACCA Professional, a nie ukończyły żadnego z powyższych kierunków, muszą mieć ukończone studia wyższe oraz minimum 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze rachunkowości lub finansów. Słuchacze zdobywają cenną wiedzę oraz umiejętności niezbędne w biznesie, które można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w sektorach finansowych, ale też np. w marketingu czy zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Studia ACCA – jaki mają cel?

Głównym celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji ACCA będących istotnym atutem pomagającym w rozwoju kariery zawodowej zarówno w kraju, jak i za granicą. Zdobyte w ich trakcie wiedza i umiejętności pomagają m.in. w prowadzeniu różnego rodzaju analiz, odpowiednim interpretowaniu informacji księgowych i finansowych, ocenianiu zasad i procedury kontroli jakości, dokonywaniu prawidłowej oceny sytuacji strategicznej, reagowaniu w razie problemów i trudności. Przydają się też w procesie podejmowania decyzji. Najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów mogą liczyć na bardzo atrakcyjne pod względem ekonomicznym warunki zatrudnienia, co również jest ważną przesłanką przemawiającą na korzyść studiów ACCA.

https://www.biznes.edu.pl/accounting-and-finance

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj