W XXI wieku edukacja stanęła przed ogromnym wyzwaniem – sprostanie oczekiwaniom pokoleń Z oraz alfa. Najmłodszych uczniów można z powodzeniem nazywać “ludźmi z przyszłości”, bowiem ich nawyki i preferencje dotyczące edukacji zupełnie odbiegają od metod stosowanych dotychczas. Na szczęście rynek obfituje w skuteczne szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, dzięki którym praca w szkole lub w przedszkolu może przyjąć zupełnie inny wymiar.
Jak chcą się uczyć nowi uczniowie?
Dzieci urodzone po 2010 roku nie znają świata bez Internetu i ten fakt wyraźnie wpływa na ich preferencje związane z formą edukacji. W ich nauczaniu niezbędna jest technologia, która nie stanowi dla nich żadnego wyzwania – są z nią oswojeni i nie mają oporów przed zapoznawaniem się z nowinkami. Przede wszystkim potrafią w pełni wykorzystywać jej potencjał i funkcjonalność. Tradycyjne metody nauczania wydają im się archaiczne i mało atrakcyjne. Jeśli zatem nauczyciel chce zaangażować najmłodszych uczniów w swoje lekcje, musi wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.
Szkolenia dla nauczycieli – co zmienią w Twojej pracy?
Chcesz zaskoczyć swoich uczniów i sprawić, że chętnie wezmą aktywny udział w zajęciach? Osiągniesz to, jeśli dostosujesz swoje metody nauczania do ich preferencji. Szkolenia dla nauczycieli pomogą Ci zrozumieć najmłodsze pokolenie, a także zacząć nauczać w sposób przyjazny i zrozumiały dla “ludzi z przyszłości”. W jaki sposób podniesiesz swoje kompetencje podczas kursów nauczycielskich?
- Nauczysz się wykorzystywać potencjał technologii w edukacji.
- Zrozumiesz, w jaki sposób pobudza się kreatywność najmłodszego pokolenia.
- Wprowadzisz na zajęcia motywując elementy grywalizacji.
Zwiększ szansę na dobrą pracę
Sytuacja zawodowa nauczycieli jest dość trudna ze względu na niż demograficzny. Dlatego warto podnosić swoje kompetencje, by zdobyć przewagę na konkurencją na rynku pracy i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w szkole. Certyfikat ze szkolenia dołączony do CV z pewnością okaże się solidnym argumentem.
Edukacja w XXI wieku wyzwaniem dla dyrektorów
Przed koniecznością zmian stoją nie tylko nauczyciele, ale również osoby kierujące placówkami oświatowymi. Rynek obfituje również w szkolenia dla dyrektorów szkół i przedszkoli, na których dowiedzą się oni, jak sprostać nieuchronnym zmianom, jakie muszą zajść w edukacji. Dyrektorzy nauczą się pozyskiwać urządzenia technologiczne, niezbędne w nowoczesnej edukacji, a także zapoznają się z przepisami prawnymi dotyczącymi korzystania z oprogramowania i zapewniania cyber-bezpieczeństwa. Równie dużym wyzwaniem dla dyrektorów jest sprostanie trudnościom, jakie w szkołach i przedszkolach pojawiły się wraz z nastaniem epidemii koronawirusa – mogą być nimi np. zorganizowanie bezpiecznej przestrzeni do nauki w rygorze sanitarnym lub organizacja nauczania w trybie zdalnym.