Polonistyka to kierunek omijany przez studentów. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału naszego ojczystego języka. W poniższym artykule uzasadnimy, dlaczego jest to dobry wybór i wskażemy inne przyszłościowe kierunki studiów.

Znajomością języków obcych może się pochwalić w tej chwili każdy młody człowiek. Niestety coraz częściej okazuje się, że brakuje nam znajomości języka polskiego. Są zawody, w których wiedza dotycząca ortografii i gramatyki jest niezbędna. Co więcej, są to profesje, które cieszą się popularnością na rynku pracy tak jak, na przykład copywriter.

Najczęściej zajmują się nim właśnie absolwenci kierunku jakim jest polonistyka – studia te przygotowują do pracy w wielu zawodach. Z powodzeniem można po nich znaleźć zatrudnienie w agencjach marketingowych, domach mediowych, redakcjach i wydawnictwach. Wiele osób decyduje się również na pracę lektora języka polskiego jako obcego. Zważając na obecność wielu międzynarodowych firm i obcokrajowców popyt na tę profesję, jest bardzo duży.

Co w przypadku, gdy nie chcemy studiować polonistyki? Kierunek dziennikarstwo to doskonała alternatywa, która również stwarza wiele możliwości zatrudnienia. Niektóre z nich są postrzegane jako wyjątkowo atrakcyjne i należy tu wymienić pracę w telewizji, czy radiu. Trzeba pamiętać, że to nie jedyne możliwości. Introwertycy z pewnością wybiorą pracę w redakcji prasowej tak, aby ciągle doskonalić umiejętność pisania. Dziennikarz na bieżąco podąża za najnowszymi wiadomościami z kraju i ze świata. Poznawanie wielu miejsc i osób, z pewnością pozwala przełamać rutynę.

Obydwa te kierunki są realizowane w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Ta prywatna uczelnia zajmuje wysokie miejsce w rankingu uczelni na terenie całej Polski. Jest to przede wszystkim zasługą 25-letniego doświadczenia i kadry wykładowców – praktyków. Dzięki temu są oni w stanie przekazać studentowi nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Nazwiska wykładowców są znane w branży. AHE pomaga również studentom w znalezieniu ciekawej oferty stażu, czy praktyk tak, aby studia były intensywnym czasem nauki. Dzięki temu absolwenci śmiało wchodzą na rynek pracy i często od razu zdobywają wymarzone posady. AHE dba również o stworzenie odpowiedniej atmosfery zajęć, co jest zasługą pracy w grupach i otwartej komunikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj