W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego odgrywa niezwykle istotną rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wiele firm nawiązuje kontakty z kontrahentami zagranicznymi. Oprócz tego coraz więcej osób wyjeżdża do pracy lub na wakacje za granicę. Nasz kraj jest również odwiedzany każdego roku przez wielu turystów zagranicznych. Język angielski od dawna jest uznawany za „język międzynarodowy” przy pomocy którego można się dogadać bez większych problemów z ludźmi z różnych krajów. Warto więc zainteresować się możliwością darmowej nauki tego języka. Nie każdy miał w szkole język angielski. Takie osoby mają możliwość korzystania z kursów języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Oferty szkół językowych są zróżnicowane i bardzo często kosztowne. Okazuje się jednak, że istnieją specjalne programy pozwalające na niedrogą lub całkowicie darmową naukę języków. Jednym z nich jest Projekt Mówisz-masz.

Co warto wiedzieć o projekcie Mówisz-masz?

Projekt Mówisz-masz obejmuje dofinansowane, certyfikowane szkolenia językowe. Dzięki niemu można korzystać z usług profesjonalnych nauczycieli bez konieczności ponoszenia wydatków z tego tytułu. Program ten pozwala na zwiększenie kwalifikacji językowych w zakresie języka angielskiego osobom, które wcześniej nie miały możliwości nauczenia się tego języka na poziomie jaki jest im potrzebny.

Kto może uczyć się angielskiego w ramach projektu Mówisz-masz?

Wspomniany wyżej projekt został opracowany z myślą o osobach, które skończyły 18 lat i chcą zdobyć, uzupełnić lub poszerzyć swoje kwalifikacje w zakresie języków obcych. Ze szkoleń mogą korzystać osoby o niskich kwalifikacjach, które mają co najwyżej wykształcenie średnie. Oprócz tego kurs przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Przez wiele lat w szkołach uczono się wyłącznie języka rosyjskiego. W związku z tym ze szkoleń w ramach Projektu Mówisz-masz mogą korzystać również osoby w wieku powyżej 50 lat bez względu na ich wykształcenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj