Żłobek – warto czy nie? Są najróżniejsze opinie na ten temat i warto dogłębnie zastanowić się nad tym, czy rozpoczynanie nauki tak wcześnie jest naprawdę opłacalne dla nas oraz dla naszej małej pociechy?

Głosy przeciwko

Wiele matek mówi, że woli zostać jednak z dzieckiem w domu, niż posyłać dziecko do żłobka. Pierwszym argumentem są choroby. No tak, ale z przedszkola również można je przynieść. Drugi argument to chociażby ogromne koszta. Niestety, ale żłobki do najtańszych placówek nie należą. Trzecim argumentem jest brak bliskości matki. Mówią, że fajne, iż dziecko jest w gronie innych osób. Jednak z drugiej strony naukowcy dowodzą, że pierwsze trzy lata życia dziecka są najważniejsze, dlatego powinny zaznać bliskości matki na takim etapie życia swojego.

Głosy na tak

Z drugiej jednak strony nie każdy może pozwolić sobie na to, aby zostać z dzieckiem w domu. Wiele kobiet ze względu na swoją sytuację w pracy po prostu po pół roku, czasem dopiero po roku musi wrócić do pracy, ponieważ w innym wypadku takiej pracy może już za jakiś czas w ogóle nie mieć. Dlatego żłobek jest koniecznością, jeżeli nie ma w pobliżu babci, która przejęłaby opiekę nad wnukiem. Poza tym dziecko nauczone jest też, że jednak są takie miejsca, gdzie można fajnie się bawić wśród rówieśników. Żłobki nie są więc aż tak złym miejscem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj