Jednym z obowiązkowych przedmiotów na maturze jest matematyka, nie ma możliwości, aby pójść na studia bez zdania podstawy z niej, to samo tyczy się oczywiście języka polskiego oraz obcego. Dla wielu osób nie jest to zbyt dobrą wiadomością, gdyż matematyka okazuje się być jednym z najbardziej problematycznych przedmiotów na maturze. Koniecznym wymaganiem jest, aby napisać ją chociaż na 30%, a być może w przyszłości minimalny wynik zostanie podwyższony do 50%. W jaki więc sposób można się do niej przygotować, aby napisać ją na jak najwyższym poziomie. Jaka wiedza jest do tego niezbędna, a także w jaki sposób można ją zdobyć? Jakie źródła mogą być przydatne do tego, aby dobrze napisać maturę z matematyki? Sprawdź, jak przygotować się do tej spędzającej sen z powiek uczniów matury!

Korepetycje mogą okazać się być najlepszym rozwiązaniem

Dla osób, które nie zaczynają się przygotowywać na ostatnią chwilę dobrym rozwiązaniem są korepetycje. Jeżeli Twoje zaległości są pokaźne i sam nie wiesz od czego zacząć, sięgnięcie po pomoc będzie najlepszym rozwiązaniem. Lekcje z odpowiednim korepetytorem mogą Cię pozytywnie zaskoczyć ich wysoką skutecznością i znacznie wyższym wynikiem z matury, niż możesz się tego spodziewać. Dobry nauczyciel dopasuje materiał do Twoich predyspozycji, dzięki czemu zrozumienie przyjdzie Ci z łatwością. Będzie on kładł nacisk na wszystko, z czym masz największy problem, pomoże Ci zrozumieć to w mgnieniu oka. Dzięki indywidualnemu podejściu to co przysparzało Ci w szkole największe kłopoty, okaże się być znacznie prostsze. Najważniejszym jest, abyś nie wahał się pytać o rzeczy, które wciąż nie są dla Ciebie zrozumiałe.

Doświadczenie z wcześniejszych lat

Nie da się zaprzeczyć temu, że matura z matematyki jest najbardziej schematyczną ze wszystkich egzaminów dojrzałości, jakie przychodzi nam pisać. Warto zacząć od tego, że zawsze trwa ona 170 minut, łącznie jest 35 zadań – 28 zamkniętych oraz 7 otwartych. Nie jest to jednak jedyna schematyczność – ta występuje na każdej maturze – oprócz tego istnieje jeszcze ta w zadaniach. Zauważysz to szczególnie, jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie arkuszy maturalnych z ubiegłych lat. Są tam pewne zadania, działy, które pojawiają się na każdym egzaminie dojrzałości z matematyki. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, co jest konieczne do nauki. Gdy przerobisz już wszystkie arkusze maturalne, dobrym pomysłem może być zakupienie repetytorium, w którym znajdziesz przykładowe arkusze, które nie były wykorzystane na maturze, a utworzone do tego, aby uczeń mógł ćwiczyć swoje umiejętności.

Pamiętaj o materiałach

Przygotowując się do matury powinieneś pamiętać o tym, aby zebrać wszelkie najważniejsze materiały, które mogą Ci pomóc w przygotowaniach. Wspieraj się wszelkimi dodatkowymi źródłami, wykonuj ćwiczenia. Nie wyrzucaj podręczników do liceum, gdyż są one niemalże niezbędne, abyś mógł przygotować się do egzaminu dojrzałości. Jeśli byłeś pilnym uczniem i spisywałeś notatki na lekcjach, również zbierz wszystkie zeszyty, tam możesz znaleźć rzeczy, których nie będzie w podręczniku. Źródła internetowe również będą pomocne, quizy czy przykładowe zadania, które znajdują się na stronach to fantastyczny pomysł, aby zwiększyć swoją wiedzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj