Gdy tylko pogoda sprzyja i mamy taką możliwość, warto zaproponować dziecku zabawę na świeżym powietrzu. Jeśli na dodatek dysponujemy ogrodem, otwiera się przed nami sporo nowych opcji, które urozmaicą dotychczasowe aktywności. Nowa przestrzeń pozwala wykazać się kreatywnością. Zabawki ogrodowe umożliwiają też bliższy kontakt z naturą, która dostarcza mnóstwo energii. W jakie elementy szczególnie warto zainwestować?

Jakie zabawki sprawdzą się w ogrodzie?

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki uwielbiają zabawę w piaskownicy. Zapewnia ona sporo możliwości i pozwala na tworzenie budowli z piasku, wykopów, górek oraz jezior. W tym celu doskonale sprawdzą się zabawki umożliwiające transportowanie sypkich materiałów, właśnie takich jak piasek. Doskonałym przykładem są miniaturowe pojazdy marki Bruder, takie jak koparki, ładowarki czy buldożery. Są one wyposażone w ruchome elementy umożliwiające nabieranie piasku oraz jego przenoszenie. Dużą popularnością cieszą się m.in. przyczepy rolnicze. Takie zabawki ogrodowe są wyposażone w teleskopowy podnośnik oraz ruchomą tylną klapę. Ciekawym elementem jest też tylny zaczep pozwalający na doczepienie innego modelu.

Popularne zabawki ogrodowe

Mali miłośnicy piłki nożnej z pewnością ucieszą się z obecności bramki piłkarskiej w ogrodzie. Takie produkty nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu można z powodzeniem umieścić je nawet na bardzo małej działce. Ich zaletą jest też łatwy montaż i demontaż, dlatego nie utrudniają w żaden sposób czynności związanych np. z koszeniem trawy.

Ciekawą opcją jest kuchnia ogrodowa, która pozwoli dziecku wcielić się w postać najprawdziwszego kucharza serwującego różnego rodzaju dania. Wyposażenie w kran, palniki oraz akcesoria kuchenne sprawia, że zabawa jest jeszcze ciekawsza. Inne zabawki ogrodowe łączą w sobie rozrywkę i praktyczny charakter. Maluchy uwielbiają naśladować rodziców i pomagać im w pracach porządkowych na dworze, dlatego warto zakupić dla nich mini narzędzia ogrodnicze, takie jak grabie czy taczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj