Edukacja to bardzo poważny temat. Im ktoś więcej wie, tym ma większe szanse na znalezienie lepszej pracy. Naukę warto rozpocząć bardzo wcześnie. Jednak nie zapominajmy, że to nie tylko szkoła odpowiedzialna jest za poziom wiedzy dzieci. To również rodzice dzieci muszą im się pomóc rozwijać. A czy wiecie, czego uczyć przedszkolaka?

Poznawanie świata

Odpowiedzialny rodzic przedszkolaka nie będzie myślał, że tylko panie w na zajęciach odpowiedzialne są za wiedzę. Każdy rodzic powinien również angażować się w nauczanie, chociażby poprzez wspólne poznawanie świata. Warto pociechom pokazywać, jaki świat jest piękny. Jak rozwijają się kwiaty, jak mrówki chodzą po drogach, jak rosną drzewa i krzaki – to są oczywiście przykładowe tematy. Ale jeżeli dziecko zada Wam jakieś pytanie, to cierpliwie na nie odpowiadajcie, a nie odsyłajcie do internetowej encyklopedii za każdym razem.

Ruch i sensoryka

Bardzo ważny jest dla Malucha ruch oraz zajęcia sensoryczne. Również w domu można z powodzeniem urządzić takie zajęcia tematyczne dla dzieci przy pomocy muzyki dowolnej, jak również zajęć plastycznych, tanecznych. Razem z dzieckiem pobawcie się w „Kółko graniaste” lub inną tego typu zabawę. Wspólna zabawa nie tylko pozwala dziecku na jeszcze lepszą naukę, ale również na utrzymanie ścisłych relacji pomiędzy wszystkimi członkami rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj