Chcesz nauczyć się języka chińskiego? Związane jest to z Twoją pracą albo zainteresowaniami, a może chcesz wyjechać właśnie do tego kraju? Z pewnością przyda się znajomość chińskiego na odpowiednim poziomie językowym. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze powody, dla których język chiński jest prosty do nauki.

Dlaczego język chiński?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Chiny stanowią potęgę gospodarczą i z roku na rok mogą pochwalić się także lepszymi wynikami związanymi z rozwojem technologicznym. Niektóre firmy znajdujące się na terenie naszego kraju lub za granicą współpracuje z rynkiem Dalekiego Wschodu ze względu właśnie na duże możliwości oraz odnotowanie rozwoju w wielu obszarach i dziedzinach. Ponadto co roku Chiny odwiedza duża ilość turystów, którzy chcą odwiedzić słynne miejsce w kraju oraz poznać tamtejszą kulturę.

Nauka chińskiego to rozwiązanie dla osób, które planują wyjechać do Chin ze względu na sprawy prywatne, zawodowe lub jeśli chcą podjąć studia wyższe. Znajomość chińskiego umożliwia swobodne porozumiewanie się w wielu sytuacjach oraz podczas podróży po tym kraju.

Powody, dla których chiński jest prostym językiem

Chcesz nauczyć się chińskiego? Wystarczy, że poznasz najważniejsze powody, które mówią o tym, że język ten jest niezwykle prosty!

  • Gramatyka

W języku angielski wyróżnia się od 12 do niekiedy nawet 16 czasów, a w przypadku niemieckiego jest to 6 rodzajników, w polskim 7 przypadku i występują również kolokacje. W języku chińskim nie spotkamy się z czasami gramatycznymi, liczbą pojedynczą i mnogą, a wyrazy nie odmieniają się przez przypadki, osoby oraz rodzaje. Czasy wyraża się w bardzo prosty sposób: wstawiamy słowo oznaczające jakiś czas, nazywany okolicznikiem czasu i właściwie to tyle. W przetłumaczeniu na polski zdania wydają się banalnie łatwe i niepoprawnie gramatyczne, ale z punktu widzenia języka polskiego. To właśnie cały chiński.

Ponadto szyk zdania nie ulega zmianie w porównaniu z polskim (podmiot, orzeczenie, dopełnienie).

  • Słownictwo

Na samym początku nauka chińskiego idzie nieco wolniej ze względu na opanowanie niektórych pojęć oraz zapoznanie się z konstruowaniem zdań. Uczenie się słówek polega na przyswojeniu nie tylko danego słowa, ale również znaku, który mu odpowiada. Szacuje się, że około 2000 znaków najczęściej występujących odpowiada za 95-98% rozumianego tekstu.

  • Hieroglify

Niektóre hieroglify w języku chińskim są dosyć proste w zapamiętaniu – oczywiście nie wszystkie, ale od czegoś należy zacząć. Wiele z nich są logiczne do zapamiętania i nawet połączone z innymi znakami nie są aż tak trudne w odczytaniu, o jakie słowo czy wyrażenie chodzi.

Gdzie uczyć się chińskiego?

Uczyć się chińskiego można na wiele sposobów – na kursie językowym, online z lektorem lub grupą, czy samodzielnie w domu. Oczywiście zachęcamy do skorzystania z kursu lub do pracy online z pomocą lektora. Chiński nie jest wcale trudny do nauczenia, ale wymaga czasu, aby go skutecznie opanować i się nauczyć wszystkich znaków czy poćwiczyć wymowę oraz akcent. Dlatego nikt inny, jak lektor oraz native speaker nie umożliwią Ci poznanie języka w oparciu o odpowiednie metody nauczania. Ponadto będą czuwać nad postępami Twoje pracy i obszarami, które sprawiają Ci trudności. Dlatego zapisz się do odpowiedniej szkoły językowej, chiński Wrocław to najlepsze rozwiązanie, jeśli szukasz kursu właśnie w tym mieście lub okolicach. Możesz również bez problemu uczyć się online – wygodnie tam, gdzie chcesz.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj