W 2014 roku, za sprawą ustawy o gospodarce nieruchomościami, zniesiono konieczność posiadania licencji zawodowej niezbędnej do wykonywania zawodu Zarządcy Nieruchomości. Dzięki temu absolwenci studiów podyplomowych na tym kierunku mają znacznie ułatwiony dostęp do zawodu.

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami – dla kogo?

Zarządzanie Nieruchomościami to kierunek dla osób, które pragną podnieść swoje kompetencje, poszerzyć wiedzę lub zmienić dotychczasowe kwalifikacje. Studia dedykowane są osobom aktualnie pracującym jako administrator nieruchomości, kadrze kierowniczej oraz specjalistom zarządzającym nieruchomościami. Studia podyplomowe na tym kierunki przygotowują osoby zainteresowane rynkiem nieruchomości do podjęcia pracy w tej branży. Najczęściej podejmują je:

  • deweloperzy,
  • właściciele i zarządcy nieruchomości,
  • inwestorzy,
  • architekci,
  • inżynierowie.

Jak wygląda edukacja na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami?

Studia podyplomowe na tym kierunku mają charakter interdyscyplinarny. Nauczanie porusza tematykę zasad zarządzania różnymi rodzajami nieruchomości w oparciu o aktualne przepisy prawne. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, marketingu, a także budownictwa. Celem tych studiów jest uzyskanie wiedzy z zakresu analizy stanu technicznego oraz kondycji finansowej nieruchomości. Absolwent posiada umiejętności niezbędne do diagnozowania oraz rozwiązywania problemów dotyczących zarządzania nieruchomościami.

Profil absolwenta

Zarządzanie nieruchomościami to działalność łącząca w sobie elementy z wielu dziedzin. W tym zawodzie wymagana jest szeroka wiedza z zakresu prawa, ekonomii, nauk inżynieryjno-technicznych oraz podstaw zarządzania. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami posiada dodatkowo cechy przywódcze oraz umiejętność kierowania zespołem.

Perspektywa zatrudnienia po ukończeniu Zarządzania Nieruchomościami

Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomości jest odpowiednio przygotowany do pracy w zawodzie administratora nieruchomości. Może znaleźć zatrudnienie w biurach nieruchomości lub podjąć pracę na własny rachunek.

Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami – Property Management w WSEiZ

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie proponuje absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich studia podyplomowe niestacjonarne, trwające dwa semestry. Zakres nauczania obejmuje przygotowanie do racjonalnego gospodarowania nieruchomościami. Słuchacze w toku studiów zdobywają specjalistyczne kompetencje umożliwiające pracę w zawodzie lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Uzyskują wymaganą wiedzę dotyczącą procedur niezbędnych do pozyskiwania nieruchomości, w tym zawierania transakcji. Ponadto potrafią korzystać z dokumentacji planistycznej. Zajęcia na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami – Property Management prowadzi kadra wykwalifikowanych wykładowców, w tym przedstawiciele instytutów naukowych i uczelni wyższych. Ich zadaniem jest przekazanie studentom aktualnej wiedzy branżowej i zaznajomienie ich z najnowszymi trendami w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj