Przedszkole to jeden z takich etapów nauki, które czeka większość dzieci. Rodzice po ukończeniu przez dziecko 3 roku życia posyłają dziecko na zajęcia do placówki przedszkolnej. Co warto wiedzieć o zapisach do przedszkola, aby być pewnym, że dziecko rozpocznie ten etap nauki?

Elektroniczne deklaracje

Technika oraz technologia idzie do przodu, dlatego nie ma się czemu dziwić, że obecnie zapisy do wybranej przez siebie placówki przedszkolnej trzeba zrobić przez internet. I to już na przełomie lutego oraz marca, kiedy to wyznaczone są przez urzędy odpowiednie terminy. W specjalnym wniosku trzeba podać 5 preferowanych placówek, od największego znaczenia do najmniejszego. Bowiem nie jest powiedziane, że dziecko dostanie się do 1 placówki od razu. O tym decydują już kryteria punktowe.

Punkty za…

Aby dostać się do danej placówki trzeba zebrać odpowiednia ilość punktów. Największa ilość punktów przyznawana jest chociażby za samotne rodzicielstwo lub za kuratora, który nadzoruje rodzinę. Takie punkty są również przyznawane za rozliczanie podatków w danym mieście lub gminie. Do tego można je również otrzymać za posiadanie rodzeństwa w danym przedszkolu lub za samą wielodzietność w rodzinie kandydata. Szczegółowa punktacja co roku przed rozpoczęciem składania wniosku może ulec zmianie, dlatego warto obserwować ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj