Szkolenia BHP to jeden z ważniejszych wymogów i obowiązków, jakie stawiane są przed pracodawcą. Zasady BHP określone są w Kodeksie Pracy oraz w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy. Warunki pracy w istotny sposób wpływają na efektywność i bezpieczeństwo pracowników. Dlatego też, nie możemy lekceważyć kwestii bezpieczeństwa i powinniśmy skorzystać z profesjonalnych szkoleń BHP.

Kto powinien brać udział w szkoleniach BHP?

Szkolenia BHP to nic innego jak przekazanie profesjonalnej i aktualnej wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy. Za odbycie takiego szkolenia odpowiedzialny jest pracodawca. To jego zadaniem jest zorganizowanie i przekazanie niezbędnej wiedzy osobie, która jeszcze nie zaczęła pracy. Wstępne szkolenia BHP skierowane są dla każdego nowozatrudnionego pracownika z uwzględnieniem charakteru wykonywanej pracy. Z kolei drugi rodzaj szkoleń BHP to kursy okresowe. Są one skierowane głównie do kierowników, którzy zarządzają zespołem oraz wszystkich osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych i technicznych. Aktualizacja informacji oraz nowych metod zarządzania bezpieczeństwem pracy jest bardzo istotna. Z tego powodu szkolenia takie powinny odbywać się szczególnie po wprowadzeniu zmian do Kodeksu Pracy, czy też Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy. Aby być pewnym, że wiedza jaką przekazujemy pracownikom jest aktualna skorzystajmy z usług profesjonalistów. SEKA to firma oferująca profesjonalne szkolenia obejmujące między innymi tematykę BHP.

Co zyskujesz dzięki SEKA?

SEKA oferuje Ci profesjonalną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pracy. Gwarantujemy przekazanie wszelkich obowiązujących obecnie norm i praw z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. W dodatku pracownicy biorący udział w naszym szkoleniu będą doskonale zaznajomieni z obowiązującymi na ich stanowisku obowiązkami i prawami. Każdy kurs SEKA przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę.

Dlaczego szkolenia BHP są tak ważne?

Brak aktualnej wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy może zostać ukarany przez upoważniony do tego organ. Podczas kontroli wszelkie nieprawidłowości są karane wysokimi sankcjami. W dodatku brak odpowiedniej wiedzy wpływa na bezpieczeństwo pracowników, które szczególnie ważne jest podczas prac robotniczych, czy też pracy z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj