Psychoterapia online to prosty sposób na uzyskanie pomocy psychologicznej z dosłownie każdego zakątka świata. Poznaj zalety wspomnianego rozwiązania i dowiedz się, w jaki sposób umówić wirtualne spotkanie ze specjalistą.

Życie w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych. Duża ilość pracy idąca w parze z ustawicznym brakiem czasu dla siebie oraz swojej rodziny to swego rodzaju norma dla zdecydowanej większości osób. A to nie wszystko, bowiem równa duża ilość osób zmaga się z przewlekłym stresem spowodowanym – przykładowo – wspomnianą powyżej pracą pod presją czasu. Nic zatem dziwnego, że z roku na rok zwiększa się liczba ludzi cierpiących na depresję, nerwicę, zaburzenia odżywiania oraz inne choroby mające podłoże w psychice. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do psychologa, który udzieli niezbędnego wsparcia i pomoże wyjść z błędnego koła przytłaczających nas problemów. Co istotne to fakt, że obecnie wspomniana pomoc może być udzielona zarówno w gabinecie, jak i przy wykorzystaniu globalnej sieci.

Kto może skorzystać z pomocy psychologicznej online?

Psychoterapia online pomoże osobom zmagającym się z zaburzeniami lękowymi, nerwicami, depresją, fobiami, zaburzeniami odżywiania, różnego typu uzależnieniami, zespołem stresu pourazowego (PTSD), zaburzeniami osobowości, jak również mającym niskie poczucie własnej wartości, problemy w relacjach z innymi ludźmi czy też odczuwającym ból emocjonalny. Jeśli więc borykasz się z którymkolwiek z wymienionych problemów, nie wahaj się skorzystać z pomocy psychologa online.

Jak to działa?

Po przejrzeniu profili psychologów pracujących w poradni PsychoCare należy wybrać specjalistę, z którym chcemy odbyć wirtualną sesję terapeutyczną. Następnie umawiamy termin spotkania (telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail). W otrzymanej wiadomości zwrotnej (przesłanej na podany adres e-mail) znajdziemy instrukcję i dane umożliwiające połączenie się z psychoterapeutą online. Naturalnie wybrany przez nas specjalista będzie czekał na spotkanie o wcześniej ustalonej godzinie.

Oczywiście skorzystanie z pomocy psychoterapeuty online nie wyklucza możliwości korzystania z tradycyjnej formy spotkań z terapeutą, takiej jak psychoterapia Warszawa. Możesz również umówić się z psychologiem przyjmującym w placówce PsychoCare zlokalizowanej na terenie Szczecina.

Zalety terapii online

Pomoc psychologiczna online to możliwość wirtualnego spotkania się ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu. W praktyce terapia może być prowadzona z niemalże każdego miejsca na świecie. To duże ułatwienie dla osób, których praca związana jest z ciągłymi wyjazdami, a także ludzi borykających się z ustawicznym brakiem czasu. Co istotne to fakt, iż efekty terapii prowadzonej za pośrednictwem globalnej sieci są takie same, jak te uzyskiwane na drodze spotkań stacjonarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj