Jak poprowadzić ciekawą katechezę, która zachęci uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju pomoce katechetyczne. Oto krótki przegląd najciekawszych propozycji.

Pomoce katechetyczne do pobrania

Bogaty wybór multimedialnych pomocy katechetycznych znaleźć można w asortymencie katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Mnogość dostępnych pomocy katechetycznych do pobrania pozwala na przeprowadzenie ciekawej katechezy — czy to w przedszkolu, czy w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.

Godną polecenia darmową pomocą katechetyczną jest scenariusz katechezy „1050 lat temu…” Jej głównym celem jest uświadomienie roli biskupów w 1050 — letniej historii archidiecezji poznańskiej ze szczególnym uwzględnieniem biskupa Jordana. Ta pomoc katechetyczna dla dzieci uświadamia również wagę ustanowienia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich. Po zakończonej katechezie, uczeń jest w stanie wyjaśnić przesłanie przypowieści o ziarnie gorczycy, podać imię pierwszego biskupa poznańskiego i opisać jego działalność, wymienić datę ustanowienia pierwszego biskupstwa oraz przedstawić rolę i zadania biskupów w posłannictwie kościoła.

Pomocą katechetyczną do pobrania, która świetnie sprawdzi się u uczniów szkół ponadpodstawowych jest krzyżówka na lekcje religii i etyki — Jan Paweł II. Pozycja ta zawiera hasła odnoszące się do sentencji filozoficznych oraz myśli świętego Jana Pawła II. Za redakcję książki odpowiada Aleksandra Bałoniak.

Każdy katecheta ze strony księgarni Święty Wojciech może także bezpłatnie pobrać przydatne materiały, jak scenariusze katechezy, karty pracy, prezentacje, przedmiotowe systemy oceniania czy rozkłady materiału.

Pomoce katechetyczne przedszkole

Jakie są warte uwagi pomoce katechetyczne dla przedszkolaków? Pierwsza propozycja to scenariusz lekcji religii dla przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z wykorzystaniem książki „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu” autorstwa Stefano Gorli. Twórczynią scenariusza jest dr. Aneta Rayzacher – Majewska.

Równie ciekawie prezentują się pomoce katechetyczne dla dzieci pod postacią piosenek dla przedszkolaków, które dostępne są w wersji wokalnej oraz instrumentalnej.

W księgarni internetowej Święty Wojciech istnieje także możliwość pobrania pomocy katechetycznych przedszkole w formie rozmaitych kolorowanek. Do wyboru jest tutaj między innymi Najświętsze Serce Jezusa, Syn marnotrawny i ojciec miłosierny czy Nawrócenie Zacheusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj