Jakie problemy sprawia nauka angielskiego?

Problemy z nauką języka angielskiego mogą być różnie definiowane. Kłopoty wynikać mogą z trudności w zapamiętywaniu słówek, nieprzyswajaniu reguł gramatycznych, nierozumieniu języka mówionego. Trudności te pojawiać mogą się, nawet jeśli nauce poświęcimy dużo czasu i naprawdę się do niej przykładamy. Dlaczego? Zazwyczaj wynika to z wybrania niepoprawnej metody nauki angielskiego. Błędy w tym zakresie można popełniać, nawet szlifując język z lektorem w szkole językowej czy native speakerem. Zanim więc uznasz, że nie masz talentu do języków obcych i porzucisz naukę, poznaj nowoczesne metody nauki. Dzięki nim nawet będąc laikiem, już po kilku lekcjach będziesz umiał porozumieć się w prostych sprawach takich jak pytanie o drogę, czy kupienie biletu na autobus, czy pociąg.

Jakie błędy popełniamy, ucząc się angielskiej gramatyki?

Jednym z największych problemów, jakie spotkamy przy nauce angielskiego, są czasy. Z racji tego, że jest ich aż 16, wielu początkujących uczniów nie odróżnia jednego od drugiego, a także nie wie, kiedy należy zastosować daną konstrukcję. Chcąc się tego nauczyć, najczęściej sięgamy do podręczników omawiających zasady gramatyczne. Korzystanie z ćwiczeń w nich zawartych nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Te metody nauki angielskiego nijak bowiem mają się do faktycznych umiejętności mówienia, jakie reprezentujesz. Co więcej, sięganie po podręczniki sprawia, że łatwo można przestraszyć się zawiłości zasad gramatycznych, a przez to nie tylko stracić motywację do nauki, ale i odczuwać strach przed mówieniem. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak postawienie na nowoczesne metody nauki. Mówią one, aby gramatyki uczyć się praktycznie, czyli głównie przez mowę. Dzięki temu przyswajanie jej będzie odbywać się naturalnie, a nie na zasadzie wkuwania niezrozumiałych reguł. Dlaczego te metody nauki angielskiego działają? Ponieważ w ten sam sposób uczymy się też języka ojczystego. Nie wkuwamy go na pamięć, ale ćwiczymy, mówiąc i pisząc.

Czy prosta nauka języka angielskiego jest możliwa?

Prosta nauka języka angielskiego wymaga od nas porzucenia starych, sztucznych metod przyswajania języka i sięgnięcia po te nowoczesne. Ich zaletą jest nie tylko to, że nauka będzie szybsza, ale i fakt, że możesz praktykować angielski online. Dzięki temu godziny lekcji i ćwiczeń dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb.

Warto też wspomnieć, że najlepsze metody nauki angielskiego opierają się przede wszystkim na mówieniu. Umożliwiają one poznanie i ćwiczenie zarówno gramatyki, jak i słówek czy zwrotów w tym języku. Najskuteczniejsze metody odrzucają natomiast uczenie się na pamięć czy tzw. tłumaczenie języka. Te rozwiązania są sztuczne i nie tylko wydłużają naukę, ale i sprawiają, że staje się ona trudniejsza.

Na koniec warto też wspomnieć, że liczą się nie tylko metody nauki angielskiego, ale i miejsce, w jakim lekcje się pobiera. Jeszcze do niedawna za najlepsze środowisko do nauki uznawało się zróżnicowaną grupę studentów. W niej Ci lepsi mieli motywować słabszych, Ci słabsi – uczyć się od lepszych. W rzeczywistości tak jednak nie jest. Nauka angielskiego w zróżnicowanej grupie zazwyczaj kończy się tym, że tylko kilku lepszych uczniów faktycznie zdobywa nowe umiejętności, a reszta czuje się gorsza i sfrustrowana, że za nimi nie nadąża. Najlepsze metody nauki angielskiego opierają się więc na lekcjach indywidualnych, w których masz szansę na trening trudniejszych elementów. Plusem indywidualnych lekcji, szczególnie tych online jest więc to, że wszystko możesz robić w swoim tempie. Angielski online to także wyeliminowanie stresującego odpytywania, które kojarzy się ze szkołą. W jego trakcie bardziej niż nad poprawnością mówienia skupiamy się na tym, aby nie popełnić pomyłki i nie skompromitować się przed grupą.

Nauka języka tradycyjnymi sposobami sprawia, że niemal na pewno spotkasz się z problemami sprawiającymi, że przyswajanie nowej wiedzy będzie czasochłonne, trudne, mozolne i nudne. Co więcej, zdobyta w pocie czoła wiedza nie będzie miała przełożenia na praktykę. Nadal będziesz bał się mówić i załatwienie nawet prostej sprawy będzie stresujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj