Zdarzyło się. Zapomniałeś o ważnym sprawdzianie, który ma się odbyć następnego dnia. Materiału jest sporo, zbyt dużo, żeby nauczyć się wszystkiego w jedno krótkie popołudnie. Nie przejmuj się, zdążysz ze wszystkim pod warunkiem, że skorzystasz z jednego z trików na szybkie uczenie opisanego poniżej.

Zrewiduj swoje otoczenie

Na szybkie uczenie się wpływ mają nie tylko nasze zdolności, ale również otoczenie, w którym się znajdujemy. Ważne są łagodne dla oka oświetlenie, porządek na biurku, a nawet kolor ścian. Wszystkie te elementy mogą wpłynąć na obniżenie koncentracji, a co za tym idzie mniejszej zdolności do przyswojenia materiału. Podobnie będą działały muzyka, hałas (także powiadomienia z mediów społecznościowych).

Czas przeznaczony na naukę i pora dnia

O wiele łatwiej jest nam nauczyć się czegoś nowego, kiedy jesteśmy wypoczęci. Z tego powodu, jeśli masz taką możliwość, wybierz czas, w którym jesteś wypoczęty. Zapamiętasz więcej, a tak przyswojone informacje pozostaną w głowie dłużej. Dobrze jest również podejść do uczenia się w sposób zadaniowy i podzielić ten proces na półtoragodzinne interwały. Zazwyczaj po 90 minutach nasza koncentracja i tak spada, warto wtedy zrobić sobie krótką przerwę, otworzyć okno, żeby wpuścić nieco świeżego powietrza, itp. Najbardziej optymalnym trybem uczenia się dla naszego mózgu jest przedział 30 minut, na które przypada 5 minut relaksu. Jeśli uczysz się na pamięć, skoncentruj się nie na powtarzaniu, a przypominaniu sobie informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj