Dzieci od zawsze uwielbiają się bawić na placu zabaw. Masz jednakże określone obawy, gdy patrzysz jak twój maluch wchodzi na większą rozrywkę? Nic nadzwyczajnego – upadek chociażby z niezbyt ogromnej wielkości może zakończyć się nadwyrężeniem kolana, łokcia bądź różnymi kontuzjami. Co zrobić, aby dzieci mogły się bawić zupełnie przyjemnie? Najlepiej, gdy zadbasz o nieszkodliwość potencjalnego przypadku. Taki rezultat uzyskasz jedynie gdy nawierzchnia na plac zabaw będzie odpowiednio miękka i zmniejszająca dynamikę upadku.

Jaka nawierzchnia na plac zabaw?

Nawierzchnia wylewana składa się z granulatu SBR oraz EPDM, oba granulaty montowane są na mokro na miejscu zastosowania. Niska powłoka SBR jest uzyskiwana w przebiegu odzysku opon. EPDM, wierzchnia powłoka powierzchni bezpiecznej ma niższą ziarnistość aniżeli SBR. Jest w wielu odcieniach oraz jest niezwykle wytrzymała na niepewne warunki powietrzne, oddziaływanie wody i niewielkie oraz wysokie temperatury. Powierzchnia na plac zabaw produkowana jest z najdoskonalszej klasy granulatów. Dzięki czemu jest to najodpowiedniejszej jakości powierzchnia sportowa na placach zabaw. Generalnie projektowanie placów zabaw powinno być zlecone specjalistycznej firmie.

Nawierzchnie syntetyczne

Nawierzchnie syntetyczne jeszcze powszechniej wykorzystuje się na placach zabaw, zwłaszcza w miejscach takich, jak szkoła. We współzależności od typu powierzchni można ją wykorzystywać właściwie do wszystkiego typu placów zabaw. Powierzchnia gumowa ma doskonałe wartości tłumiące upadek. Gdy ma właściwie zrobiony spadek nie zatrzymuje się na niej woda. Korzyścią jest to, iż nie należy uzupełniać braków jak w wypadku powierzchni drobnych, kory, wiórów lub chociażby trawy. Większe zabrudzenia bez kłopotów można wyeliminować z przestrzeni. Drobny kłopot jest, gdy na przestrzenie gumową wniesie się błoto z zakresu umieszczonego poza placem zabaw ponieważ relatywnie trudno się czyści podłoże gumowe. Możemy o tym poczytać na stronie internetowej https://playtime.pl/strona/nawierzchnie-bezpieczne.

Trawa na placu zabaw

Powierzchnię trawiastą można wykorzystać przy urządzeniach, z jakich główna wielkość upadku nie przewyższa 1m. Taka powierzchnia ma odpowiednie wartości tłumiące upadek, z niewielkich urządzeń rekreacyjnych. Takimi narzędziami są: bujaki na sprężynie, huśtawki wagowe, natomiast również zjeżdżalnie, jakich składniki zjazdowe nie znajdują się na wielkości ponad 1m. Taki typ powierzchni ma własne zalety oraz wady. Wadą na pewno jest to, iż wraz z częstością używania trawa udeptuje się. Jednakże niezwykle błyskawicznie można dodać ubytki, co z pewnością jest korzyścią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj