Posłanie dziecka do przedszkola może być dla niego nie lada traumą, zwłaszcza, gdy robi się to bez przygotowania. Mały człowiek był przyzwyczajony do swojego domu i rodziców i mało kiedy widywał inne osoby. Dlatego nagła zmiana jego poukładanego trybu życia, może się negatywnie odbić na jego samopoczuciu. Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?

Zaciekawienie.

Dzieci uwielbiają dowiadywać się nowych rzeczy, zwłaszcza takich, które są przedstawione w samych superlatywach. Dlatego warto tak przedstawić przedszkolne życie, żeby dziecko samo było zainteresowane tematem. Dodatkowo można się przed wszystkim wybrać w takie miejsce i umożliwić małemu człowiekowi obserwację i wyciąganie wniosków.

Przykład starszych kuzynów.

Małe dzieci nie lubią gdy się o nich mówi, że są jeszcze niedorosłe. Warto odnieść się do przykładu starszego kuzyna, który już chodzi do przedszkola i bardzo sobie je chwali. Można też zaznaczyć, że chodzą tam te dzieci, które są wystarczająco duże.

Spokojny czas.

Warto tak zaplanować pierwsze dni w przedszkolu, żeby nie pokrywały się z jakimiś innymi stresującymi sytuacjami, na przykład z przeprowadzką czy z pojawieniem się następnego dziecka w rodzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj