Aby skutecznie się uczyć i przygotowywać do egzaminów, potrzebujemy notatek. Jak je zrobić, aby były przydatne?

Co to metoda Cornella?

Jedna z najskuteczniejszych metod robienia notatek to metoda Cornella, oparta na popularnym i dość powszechnym sposobie notowania w ogólnikach. To sposób polegający na zapisywaniu informacji w formie punktów i podpunktów. Dodatkowo, w tej metodzie stosujemy dwa marginesy: z boku strony oraz na dole. W bocznej części kartki zapisujemy pytania oraz słowa klucze. W podpunktach obok wypisujemy wszystko, co potrzebne do stworzenia odpowiedzi na zanotowany z boku temat. Dół strony służy do streszczenia całej notatki, która znajduje się na danej stronie.

Jakie plusy ma ta metoda?

Notatki opracowane tym sposobem są czytelne, zawierają najważniejsze elementy, niezbędne do powtórzenia materiału. To bardzo skuteczna metoda, kiedy mamy do opanowania dość duży materiał, który wymaga od nas logicznego poukładania. Dzięki tej metodzie nauka zajmuje mniej czasu oraz jest bardziej efektywna. Twój mózg jest zaangażowany i zorientowany na słowa klucze, przyczyny i skutki. Nie traci energii na niepotrzebne opisy i zdania. Kiedy znasz kluczowe pojęcia i powiązania, na egzaminie będziesz wiedział, jak poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi pytaniami, ponieważ będziesz pamiętać to, co najważniejsze. Z resztą sobie poradzisz!

Pamiętaj o tej metodzie podczas robienia notatek. Zaoszczędzi Twój czas, a także sprawi, że Twoje wyniki w nauce będę o wiele lepsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj