Nauka języków przez Skype to u nas nadal nowość, jednak szkoły językowe coraz częściej skłaniają się ku tej metodzie. Dlaczego warto w ten sposób uczyć się angielskiego?

W tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Nauka angielskiego przez Skype a wygoda

Chyba nie ma bardziej dogodnej metody nauki języka angielskiego niż ta przez Skype. Nie musisz jechać przez pół miasta po to, aby zdążyć na lekcje w szkole językowej. Nie musisz także denerwować się, że trzeba zrezygnować z codziennych obowiązków, aby pojechać na zajęcia. Nauka angielskiego przez Skype umożliwia Ci siedzenie w domu w wygodnym fotelu i pobieranie lekcji. Przyjemnie, prawda? Tylko pomyśl, że nieraz pogoda lubi Cię zaskoczyć. Za oknem śnieżyca, a Ty masz opłacony kurs, na który oczywiście musisz się udać (przecież za niego płacisz).

Uczyć się angielskiego przez Skype możesz w każdym miejscu – w domu, w ulubionej kawiarni czy na ławce w parku. Warunkiem jest stałe łącze z Internetem.

Elastyczne godziny zajęć

Z pewnością żyjesz w ciągłym biegu, masz swoje obowiązki i trudem godzisz życie zawodowe z codziennością. Oczywiście nie musi tak być, ale większość osób, które chcą uczyć się angielskiego przez Skype, ma na naukę naprawdę mało czasu. Ta metoda pozwala dostosować lekcje do swoich wymagań, więc sprawdzi się w przypadku bardzo zapracowanych biznesmenów, jak i kobiet, które zajmują się domem i wychowywaniem dzieci. Nawet jeśli jesteś studentem i masz ważny egzamin, zawsze możesz przełożyć lekcje angielskiego przez Skype lub je skrócić. Lektor dopasuje się do Twoich wymagań.

Oszczędność zawsze w cenie

Nie oszukuj się, za kurs stacjonarny angielskiego będziesz musiał zapłacić o wiele więcej niż za lekcje online. Właściciele szkół językowych muszą opłacić lektorów, pomieszczenia i urządzenia. To wszystko kosztuje, więc i Ty musisz swoje wydać. Ucząc się angielskiego przez Skype, opłacasz tylko koszt godziny lub kilku godzin rozmowy. Nie interesują Cię inne wydatki. To samo dotyczy materiałów – nie musisz kupować podręczników, ponieważ wszystkie potrzebne narzędzia do nauki znajdziesz w Internecie. Co najwyżej możesz jeszcze zainwestować w dobry słownik, po to, by zawsze mieć go pod ręką i móc z niego korzystać, kiedy chcesz.

Indywidualny tok nauki

Na kursach stacjonarnych języka obcego kursanci dobierani są pod względem zaawansowania. Nie oznacza to jednak, że wszyscy będą przyswajali naukę tak samo szybko. Na pewno są osoby, które potrzebują indywidualnego podejścia i dodatkowego powtórzenia materiału.

Dzięki angielskiemu przez Skype możesz pozwolić sobie na indywidualny tok nauki. Jeśli nie będziesz czegoś rozumiał, lektor powtórzy materiał tyle raz, ile razy będzie to konieczne, abyś go dobrze przyswoił. Ty i Twój nauczyciel możecie przyspieszać i zwalniać tempo w zależności od tego, jak szybko pojmujesz dane zagadnienia.

Komfort i pewność siebie

Lekcje w szkole językowej mogą onieśmielać. Masz wokół siebie obce osoby, które być może sprawniej posługiwać się językiem niż Ty. Nauka angielskiego przez Skype to dobry sposób, aby przełamać barierę językową i w końcu zacząć mówić. A oprócz tego kontakt z lektorem face to face jest naprawdę komfortowy. Nauczyciel może poświęcić czas tylko Tobie, nie rozpraszając uwagi na innych uczestników kursu.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że uczysz się w sposób nowoczesny, korzystając z zasobów Internetu. Możesz więc oglądać filmy i czytać zagraniczne czasopisma dostępne w sieci. Twój nauczyciel na pewno też przygotuje dla Ciebie zestaw bardzo ciekawych ćwiczeń interaktywnych.

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj